O mně

Napsat pár slov o sobě, aniž bych napsal knihu, je poněkud složité, ale zkusím to. S počítači jsem se setkal někdy kolem roku 1989, tehdy jsem dostal své milované Atari, na kterém jsem jsem takřka propadl posedlostí textovými hrami, sám jsem jich několik naprogramoval.

Od roku 1992 jsem se stal fanouškem nejlepšího počítače všech dob – Amigy, začínal jsem na Amize 500 a do dneška se mi ve sklepě válí Amiga 1200. Léta mého působení na Amize jsou poznamenaná textovými hrami, které jsem i na Amize programoval v programovacím jazyku Amos, působil jsem na Amiga scéně v několika demoskupinách (Toayen, Squadream, Horizontal Lamers a Vertical Syndicate), napsal jsem několik desítek článků pro několik diskmagů a také se stal legendou.

Bezmála 9 let mého působení na Amize skončilo se zakoupením Intel platformy a přechodem k Windows, z nepřítele Billa Gatese jsem se stal jeho fanouškem.

V roce 1999 tehdy ještě na Amize jsem si založil své osobní webové stránky, tak jako snad každý v té době, naučil jsem se HTML a postupem času pronikl do tajů programovacího jazyka PHP a MySQL.

Od Roku 2004 vlastním doménu PanPrase.cz, což je nástupce mého statického webu Veverčí Farma a začal jsem psát neodborné, bulvární články o věcech které mne zaujmou, textových hrách, Atari, Amize a v neposlední řadě i o Apple.

V roce 2008 jsem „switchnul“ z Windows na Mac OS, do kterého jsem se naprosto zamiloval a propagovat jej širému okolí.

Jsem člověk tisíce a jednoho zájmu, na které ovšem nemám tolik času, takže se vždy nadchnu pro jednu věc a na ostatní věci pak není čas, že je odkládám a odkládám.

Od března 2009 mám ovšem naprosto jiné zájmy – narodil se nám syn Vojta, takže veškerý volný čas trávím s miminkem. Čas od času napíšu do svého blogu nějaký ten článek, poslední dobou se tak stává zhruba dvakrát do měsíce.

Ovšem poslední rok, dva, jsem své aktivity tak nějak omezil na minimum – jeden článek za půl roku.

Moje jablečná doba opět skončila s nástupem Windows 10 a upřímně – jsem docela rád.

V roce 2012 jsem pro Amigu napsal brakovou textovou hru 12 – dejme tomu jako dárek k narození potomka pana Mistica, zároveň také sporadicky dělám na hře Zabil jsem Mistica, pánové… jejíž dokončení je naplánováno na rok 2097.

Na sklonku roku 2017 vyšel Prudent Dactyl 2 – poněkud drasticky upravený, vylepšený a kdo ví co ještě.

Roku 2018 jsem se vykašlal na psaní her pro Amigu – respektive, už v zimě jsem začal psát Zvláštní vydání jen a pouze pro Windows, nechtěl jsem něco zase rozdělávat a pak to nikdy nedokončit, tak jak tomu bylo u spousty věcí co jsem kdy začal.

V roce 2019 jsem dokončil Vietnamskou misi 2 pro Windows, následoval Prudent Dactyl 2 také pro Windows a začal psát Zabyl jsem Mistica, pánové…

Rok 2020 byl ve znamení Atari období, kdy jsem opravil a vylepšil Emgeton Story 1 a 2, dokončil i Toayen in Action pro Atari a taky jsem dopsal Zabil jsem Mistica, pánové…

Atari období pokračovalo i v roce 2021, kdy jsem pro Atari napasal Emgeton Story 3, Syrečky a ty jsem předělal i pro Amigu v Alanu. Jako první hru v tomhle roce jsem vydal Chrám Zkázy 2.0 pro Windows a jako poslední zase Noc v Muzeu Arcade Hry, také pro Windows.