Toayen in action

A máme tu první hru pro Amigu, dalo by se možná napsat, že to byla vůbec první textovka pro Amigu, nebo alespoň jedna z  prvních. Napsal jsem ji v GFA basicu konci a prváku na střední, respektive mezi mým prvákem a prvákem na střední, myslím si, že to tam zmiňuju někde v úvodu hry. Tuším, že se psal rok 1993, to byla vůbec pěkná doba. Toayen In Action měl původně vzniknout pro Atari, ale už jsem k tomu něměl sílu a tak jsem to napsal pro Amigu. Hra je jednoduchá, krátká a značně přímočará – musíte se stát programátorem světoznámé počítačové společnosti Toayen Corporation.

Mělo vzniknout i pokračování – kde by se pátralo po druhém díle hry, neboť byl odcizen ze sídla společnosti Toayen Corporation – nikdy jsem se nedostal dál, než k napsání úvodního textu. Opět ve hře zmiňuji své kamarády a další postavy, které jsem potkal. Dokonce jsem jeden čas psal port hry pro osmibitové Atari, tedy o mnoho a mnoho let po té.

Toayen in Action – ke stažení – https://panprase.cz/download/toayen.zip

Malá poznámka, existuje skoro dokončená verze hry pro osmibitové Atari, otázkou je, jestli ji někdy dodělám a vypustím do světa.

Reálná Amiga s Toayen in action během Amiga víkendu v Arcadehry.cz
Kompletní řešení hry za 10 minut.
Dokonce i do zahraničí se Toayen podíval, ale jaksi mu nikdo nerozuměl.