12 – nová textovka od Gargamela a mé maličkosti

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 46

 1. Fly napsal:

  A Atari verzi stahneme kde ?!?

  OdpovědětOdpovědět
 2. holyna napsal:

  Nikde. Moc textu.

  OdpovědětOdpovědět
 3. Pedro napsal:

  1) neuskodilo by vypnut senzitivitu na diakritiku
  2) mat moznost pustit win verziu v okne – da sa editovat konfigurak ale chvilu som musel tapat 😉

  zatial spokojnost 🙂

  OdpovědětOdpovědět
 4. holyna napsal:

  @Pedro: Ok, senzitivitu upravim asi v dalsi hre, tzn. ze by to mohlo reagovat jak na česky a tak i na cesky

  pouštění hry v okně – fajn, vydáme service pack 🙂

  OdpovědětOdpovědět
 5. Pedro napsal:

  este navrhy na zmeny
  1) moznost prehodit y-z klavesu
  2) sipka hore predchadzajuci prikaz

  kam ti pisat o pomoc (zn. zakys 😉 ?

  OdpovědětOdpovědět
 6. holyna napsal:

  Klavesy prehodit – i to by mozna slo 😉
  Sipky nahoru sem si rikal ze spis pohyb po lokacich.

  Pis panprase(at)gmail.com

  OdpovědětOdpovědět
 7. Jindra napsal:

  Nefunguje quit a konec, takže jedině alt+F4 a nejsou ve slovníku všechny příkazy (například mluv, u vrátného) a nevím tak, jestli jsem zakysnul kvůli přehlídnutí něčeho nebo, že jsem nepoužil nějaký neznámý příkaz. Jinak překvapivě dobrý.

  OdpovědětOdpovědět
 8. holyna napsal:

  @Jindra: No mas pravdu příkaz mluv není ve slovníku, nicméně není důležitý.

  Když pominu ten příkaz „mluv“, pak už ve hře není nic co by nebylo ve slovníku příkazů.

  Děkuji za pochvalu.

  Apropos – chystám sepsat návod.

  OdpovědětOdpovědět
 9. Jindra napsal:

  Včera jsem to pařil těžce do noci, což se mi u textovky nestalo deset a víc let, takže ta hra bude asi fakt dost dobrá. Dnešní mládež už to asi neosloví, ale pro pamětníky nemá chybu. Pomsta šíleného Ataristy byla moje vůbec první hra v životě, na mém vlastním 800XL, takže nostalgie. Návod doufám, že nebudu potřebovat, pokud tam není nějaký extra těžký špek. Chtělo by to ale opravit quit a doplnit mluv do nápovědy.

  OdpovědětOdpovědět
 10. holyna napsal:

  Tak to mne vylozene tesi – s tim quit bude problem. Cela hra bezi v emulatoru Amigy a ten bud zavres F12 a nebo Alt+F4.
  Kdybys fakt mel velikej zakys tak posli trebas mail – co mas u sebe a kde si.

  OdpovědětOdpovědět
 11. Jindra napsal:

  Test. Poslední komentář se neodeslal?

  OdpovědětOdpovědět
 12. Jindra napsal:

  Nejdou odeslat konentáře, kde je odkaz? Potřetí ten text sepisovat nebudu, škoda.

  OdpovědětOdpovědět
 13. holyna napsal:

  Jakože když napíšu http://textovky.panprase.cz tak se to neodešle?

  OdpovědětOdpovědět
 14. holyna napsal:

  @Jindra: To by mělo jít, jedině, že zrovna měl výpadek hosting 🙁

  OdpovědětOdpovědět
 15. Jindra napsal:

  Jo, jak jsem vložil odkaz, tak se nic neodeslalo. Teď jsem hrál. Do zabití první sestry mi to přišlo příjemně obtížný,pak zas příliš snadný, až rutinní. Občas jsou nelogičnosti, že v místnosti je stůl, židle, pohovka, ale na vše se dozvím odpověď, že to v místnosti není (v sesterně). Že jsou ty předměty nedůležité je lepší oznámit nějak jinak. Po osvobození obludy a výpisu scény se opět vypíše, že tam je obluda v řetězech, když už není. Nebo u rozvaděče se vypíše, že je tam rozvaděč a otevřený rozvaděč. Zkrátka, bylo by co vychytávat, ale protože to není pro široký okruh lidí, ale jen pro nadšence, tak se to vše dá tolerovat. Pikosekunda potěšila. Kulhánkovi jsem loni přišel na chuť, dřív jsem to neznal.

  OdpovědětOdpovědět
 16. holyna napsal:

  @Jindra: No vidíš, zrovna o rozvaděči jsem si myslel, že je opraven, no jak se zdá, tak asi není. To samé s obludou, ale to bude asi tím, že jsem na poslední chvíli lehce měnil celý engine a tak nějak mi to uteklo, to ovšem na tom nemění fakt, že jsem to podcenil – sypu si popel na hlavu.

  Co se týče enginu a výpisu neexistujících předmětů – celkem se mi to líbilo, že když dáš prozkoumat něco co v lokaci není, ale v jiné je, tak to napíše, že daný objekt v lokaci není.

  K těm objektům. Ono se to má asi takhle, původně jsem razil cestu průzkumu objektů tak, že v popisu lokace jsou zýrazněny nějakou veselou barvičkou a ty co můžeš sebrat pak jsou pod popisem lokace v textu Vidíš: no a jelikož se mi nějak posledni dobou zalíbila „Škola MisticJoea“ tak vše co jde prozkoumat, popřípadě sebrat je odděleno od popisu lokace. V další hře se na tohle zkusím zaměřit. Ono to možná bude lepší se vrátit k tomu co jsem dělal ve svých starých hrách. Ono už je to tak 15 let co jsem něco vůbec udělal – upřímně, jsem rád, že jsem 12 dotáhl do konce – zabralo mi to tři měsíce a to jsem to chtěl mít hotovo za měsíc.

  Znám se, pokud něco nedokončím hned, nebo v krátké době, pak se na to vykašlu, takhle už skončilo textovek, například Ovečka udělala béé, Resetkání 2011, Zabil jsem Mistica pánové.

  No každopádně začínám uvažovat o volném pokračování 12tky. Už tak nějak mám v hlavě začátek – Herman Kabara se vrátí, nebude sám, bude mít tank a pár kumpánů a bude se mstít za únos malého antikrista. A hlavní hrdina, teda hrdinka…

  Apropos, jak ses vůbec ke 12 dostal? Zatím vím, že jsi třetí člověk co to dohrál, dokonce podle všeho co píšeš tak ses dostal do toho lepšího konce.

  OdpovědětOdpovědět
 17. Jindra napsal:

  Tak tohrál jsem to před chvílí, dva konce. Prvně jsem odešel s děckem do šaliny sám, podruhé s holkou. Jen nevím, jak se dostat přes harampádí a jestli jde nezabít démona. Kolik těch konců je? To harampádí ještě budu zkoušet, tak mi to neprozrazuj. Jen, jde nezabíjet démona, toho, co posypu vajglama? A ke hře jsem se dostal proto, že tento web jsem měl v málo používaných záložkách z doby, kdy jsem zatoužil zkusti nějakou textovku, ale pořádně na to ani čas neměl a zas to pak na dlouho odložil. Při nedávné návštěvě jsem tady tu dvanáctku objevil a překvapivě mě pohltila. Je to naprostá klasika. Jen mi to fakt přišlo hodně vypilovaný do zabití první sestry a pak už moc rychlej spád bez větších potíží.

  OdpovědětOdpovědět
 18. Jindra napsal:

  Jo, lísteček by asi neměl jít po použití sníst, já ho snědl a přesto ho měl vtipně v tom lepším konci na závěr, sluníčko. Taky nevím, jestli šlo něco sebrat na vrátnici, nemám žádný předmět, který bych ještě u harampádí nezkusil použít.

  OdpovědětOdpovědět
 19. Jindra napsal:

  Jen taková zajímavost. Dnes jsem hledal googlem, kde se píše o této textovce a narazil na Amigaportal.cz. Sotva jsem tam vlezl, tak vyskočilo okýnko od Javy a protože jsem ji neměl aktualizovanou, tak jsem měl okamžitě počítač zavirovanej tím známým „policejním“ virem co chce zaplatit 2000 Kč, jinak se nic nedá dělat. Naštěstí přes servisní CD jsem mohl spustit net a vygooglovat řešení, program Rogue Killer spuštěný v nouzovém režimu s příkazovou řádkou.

  OdpovědětOdpovědět
 20. holyna napsal:

  @Jindra: No to asi bude mít Herman Kabara radost – třeba je to jeho pomsta za toho hlídače.

  OdpovědětOdpovědět
 21. Herman Kabara napsal:

  Proskenováno a nic nenalezeno. A jinak, pokud to bylo PC – to pak bylo v pořádku, ty já likviduju záměrně 😉

  OdpovědětOdpovědět
 22. holyna napsal:

  @Jindra: ve vrátnici nic není, tedy až na Hermana Kabaru – však on se vrátí.

  No a nezapomeň je to braková hra.

  OdpovědětOdpovědět
 23. holyna napsal:

  @Jindra: No takže – konce to má dva a harampádí? Myslím, si, že bys mohl něco s ním zkusit udělat, bude tě čekat sladká odměna. Zatím na to nikdo nepřišel je to hodně nelogický až debilní.

  OdpovědětOdpovědět
 24. Jindra napsal:

  Jo, tak harampádí mě přinutí ještě se ke hře vrátit, je to dobře vymyšleno. Jen tu hlášku o nezabíjení obludy, že má dobrou duši nechápu. A vlastně ani nevím, jestli se tím myslí obluda, ze které vyleze holka nebo ten satanův poskok na závěr.

  OdpovědětOdpovědět
 25. Jindra napsal:

  Ještě, abych nemrhal časem úplně marně. Jde harampádí překonat těsně před koncem hry se zbývajícími předměty nebo tam musím dřív, dokud je nepoužiju jinde?

  OdpovědětOdpovědět
 26. holyna napsal:

  @Jindra: No obludou se myslí ta holka.

  OdpovědětOdpovědět
 27. holyna napsal:

  @Jindra: Teď mne nenapadá nic, čím bych nezaspoiloval 🙂 v podstatě na harampádí nepoužiješ žádný předmět.

  Harampádí překonáš skoro na konci hry, nicméně akce k jeho překonání je nutné vykonat jakmile peklo převezme vládu nad nemocnicí.

  OdpovědětOdpovědět
 28. holyna napsal:

  @Herman Kabara: Já mám Japko, takže sem cajk ne?

  OdpovědětOdpovědět
 29. Jindra napsal:

  Problém je v Javě, přes tu se ten policejní vir šíří. A já na noťasu v práci měl zakázané aktualizace vč. avastu a javy, kvůli úspoře dat, mám tam omezený mobilní net. Nedávno i FBI varovala, že si mají lidi vypnout Javu, dokud nevyjde aktualizace a já se tomu smál… Ale já si poradím. Věřím, že různě po světě se najde dost lidí, co zaplatí 100 EUR, aby jim počítač odblokovali. A kdo ví, jestli odblokujou, podle mě to po zaplacení nezmizí.

  OdpovědětOdpovědět
 30. holyna napsal:

  @Jindra: Já vím, řešil jsem tudle situaci z námejch, to ti byla legrace.

  OdpovědětOdpovědět
 31. Jindra napsal:

  Já, profík (skoro) a pěkně jsem se v prvních sekundách vyděsil, že už mě maj 🙂

  OdpovědětOdpovědět
 32. holyna napsal:

  @Jindra: No známá už chtěla jít platit jakože. Byla z toho hodně na prášky.Dvacet minut jsem ji po telefonu uklidňoval.

  OdpovědětOdpovědět
 33. Herman Kabara napsal:

  @holyna: A tobě to hapruje?

  OdpovědětOdpovědět
 34. Jindra napsal:

  @Herman Kabara: ale Java na tom svým webu je, ne? Někdo ji musel zneužít nebo co, prostě do sekundy po návštěvě té stránky jsem měl vymalováno. Ale teď jsem zpětně rád, protože aspoň mám vyzkoušené efektivní řešení, až se na mě někdo obrátí, dělám servis pro určitý okruh lidí, známých a jejich známých.

  OdpovědětOdpovědět
 35. Jindra napsal:

  Úkony je potřeba dělat přímo před harampádím nebo tomu musí předcházet něco v jiných místnostech? Už mě tam nic nenapadá.

  OdpovědětOdpovědět
 36. holyna napsal:

  @Jindra: ano „úkony“ to je to správné slovo, musíš udělat několik úkonů u harampádí a pak ještě provést jednu maličkost – následně bude cesta volná.

  Apropos – snad se mi tenhle týden povede udělat WIN verze svých starších dílek. By sis mohl taky zahrát.

  OdpovědětOdpovědět
 37. Jindra napsal:

  A úkony za použití dokumentovaných příkazů? Protože já už ze zoufalství zkoušel sedni, lehni, přeskoč, podlez, taky spoustu sprostých výrazů a jediné co mělo komentář bylo čekej, byť jsem se nedočkal.

  OdpovědětOdpovědět
 38. holyna napsal:

  Ano ukony ktere jsou zdokumentovane, byt jsi je predtim vykonal jinde, tak ty same ukony muzes provest u harampadi – jedine tri ukony totiz muzes udelat i v jinych castech nemocnice.

  OdpovědětOdpovědět
 39. Jindra napsal:

  Jdou ty úkony dělat po zlikvidování pekla a osvobození holky nebo dokud je ještě vír a obluda atd. Nenapadá mě už nic. Všechny příkazy šly použít všude, kromě mluvení a například takové položení předmětu jsem nemusel použít nikdy.

  OdpovědětOdpovědět
 40. holyna napsal:

  „Úkony“ je nutne vykonat na specifickém místě a nejdou udělat po zlikvidování víru.

  Tuším, že nedávno se slovo „úkon“ objevilo v knize co jsem četl – Rekvalifikační kurz od pana Neffa Ondřeje – tam adepti vykonávají podobné úkony co je potřeba vykonat u haraburdí.

  Po vykonání úkonů je ovšem ještě se zaměřit na jednu maličkost co neseš a nikdy nepotřebuješ – to je třeba někam umístit.

  OdpovědětOdpovědět
 41. Jindra napsal:

  Aha, to je složitější, než jsem čekal. Nepoužil jsem tuším krucifix. A nejsem si jistej, jestli se k něčemu použil zapalovač nebo prázdná kabela.

  OdpovědětOdpovědět
 42. holyna napsal:

  S krucifixem jsi na dobré cestě, ale ještě ti chybí vzít na výlet pár kámošek a na nich vykonat „úkony“ – ale víc už nepovím. Ty úkony se musí vykonat na stejném a jednom místě.

  To je to místo co ti nedá pokoje a co si myslíš, že tam něco je.

  OdpovědětOdpovědět
 43. Jindra napsal:

  Tak to je dobrý tip. Už jsem chtěl zrovna teď napsat, že na to rezignuju. Protože je to spíš Velikonoční vajíčko, co zná jen autor a nedá se na to nijak logicky přijít. Tak to ještě zítra zkusím. Tu knihu za tři sta kupovat nebudu, když nejde stáhnout, abych jen našel tu pasáž o barikádě.

  OdpovědětOdpovědět
 44. Jindra napsal:

  Pokořeno 🙂 Když jsem ve skryté oblasti četl o Fredu Brookerovi, tak mi to něco říkalo. A na netu jsem si ověřil, že se nepletu. Filipa Oščádala znám, potkali jsme se u odvodu na vojnu. Já dostal modrou a on si vybral civilku. Měl jsem od něj hru Microx, která byla fakt špičková a dohrál jsem ji do konce.

  OdpovědětOdpovědět
 45. andrej napsal:

  a linux verziu najdeme kde?
  a webovu verziu najdeme kde?

  OdpovědětOdpovědět
 46. holyna napsal:

  @andrej: No Linux verzi asi nedám, webovou verzi možná časem, ono by to zase tak složité nebylo, php engine mám, nějakej front end taky, nic speciálního ve hře není. Tak snad v létě.

  OdpovědětOdpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *