Hosting, aneb už mě snad jebne
všechno začalo před pár měsíci, kdy jsem se rozhodl vylepšit svůj blog o odkazy na videa z YouTube a vzhledem k tomu, že používám k výpisu textu článků Texy, tak jsem narazil na menší problém a to asi ten, že nový verze Texy bohužel potřebuje ke správnému chodu funkci iconv(), hezky pěkně jsem požádal technickou podporu svého hostingu o zapnutí oné funkce iconv() někdy v prosinci loňského roku, bylo mi přislíbeno, že mi tuto funkci zapnou hned jak to bude možné a vzhledem k restartu serveru, se tak stane při nejbližší příležitosti. Tato situace trvala někdy do března/května, prostě iconv() zaplá nebyla a technická podpora mne tvrdila, že se ten server musí jako restartovat a že jako nemohou restartovat server během, dne, neboť ostatní zákazníci, kteří jsou na serveru umístěni by asi nebyli štastní.
Vypátral jsem, které weby hostují na serveru Everest, na kterém jsem měl donedávna svou maličkou prezentaci, všechno jsou to sračky, tedy až na web www.kuma.cz a také docela obstojně vypadající web pana poslance Tlustého – www.tlusty.cz, ne že bych se nějak hnal do politiky, ale ten web vypadá mezi tou hrůzou pěkně.
Pak přišel onen osudný den, kdy byl server zavirován a technická podpora mne a Milana Vyšatu, jehož je web www.kuma.cz posílala do hazjlu, že máme problém my a ne oni, celkově web nebyl dostupný asi týden, neustále něco nefungovalo, nenačítalo se a tak dále. Chyba samozřejmě byla na straně hostingu, že? Nakonec se tedy situace vyřešila snad k mé a Milanově spokojenosti. Nicméně nastal zase jiný problém, čas od času se stávalo, že denně kolem sedmé hodiny ráno byl můj web a ostatní weby na serveru Everest nedostupné.
Na dotazy technické podpoře nám bylo sděleno, že se musí restartovat nějaká služba, či co a že si náše weby jako dají do monitoringu. Proboha, co se na serveru restartuje hodinu? To bych chtěl tedy vidět, podotýkám, že jsem měl svůj web hostovaný na Windows serveru. Tehdy jsem začal uvažovat o změně, jednak jsem chtěl PHP verzi 5 a druhak mne to prostě štvalo, netvrdím, že můj blog je hojně navštěvován, nebo, že by byl nějak důležitý, nicméně dělám to pro radost a pro sebe, asi si chci dokázat, že umím programovat, alespoň ty webové stránky.
Pak přišel MIP a Radek Hrdlička s Tomášem Řihoškem mleli cosi o mém webu a SEO URL, říkal jsem si, to by nemuselo být špatné, hlavně se mi tahle featurka tuze líbila a tak jsem začal na Localhostu připravovat SEO URL a hlavně zjišťovat jak na to. Bohužel pro hezké SEO URL je nutné mít zapnutou funkcni REWRITE v souboru .htaccess, vznesl jsem tedy požadavek na technickou podporu, ať mne toto zapnou, oni odpověděli, že je nutné zmigrovat prezentaci na Linuxový server, tak jsem tedy hezky pěkně poprosil a oni mě zmigrovali prezentaci na Linux, ale to jsem ovšem nevěděl, jak jsem si nasral do bot.
Celý víkend jsem se pachtil se změnami skriptů pro svůj web, dokonce jsem změnil i lehce design, což si myslím, že se mi docela povedlo a je to naprosto funkční snad ve všech prohlížečích, jenže ouha. Front page mého blogu běží a funguje naprosto v pohodě, bohužel to tak není u Back office, protože ten Linux server má jisté restrikce, speciálně má Register Globals na OFF a Safe Mode na ON, takže jsem musel celý zbytek víkendu ladit a ladit a zase jen ladit, zkoumat, testovat a výsledek, na hovno. Protože mám jeden malý problém, který mne pálí a zdá se, že asi hned tak vyřešit nepůjde.
Pro ukládání fotografií ke článku používám totiž formulář a k uploadu většího množství souborů používám jeden báječný skript, který je částečně ve flashi a částečně v php, takže nemusím jako trotl vybírat jeden obrázek za druhým a hezky a pohodlně si vyberu souborů kolik potřebuji a skript mi je nahraje na server do složky. Zde pak se soubory pracuji jak je potřeba, čili je pak rozkopíruju do složek k jednotlivým galeriím, jenže je tu jeden problém a to jsou vlastníci složek, protože takto nahraná fotka má jiného vlastníka, nežli skript a v tom případě bohužel nemohu se soubory pracovat, což mne docela štve. Se mi tak trochu zdá, že to můj poskytovatel s tou bezpečností trošku přehání. Stačilo by vypnout SAFE MODE a byl by klid.
Což se bohužel asi nestane, takže co dál a co potom, přeci nebudu jako trotl nahrávat jednotlivé fotografie a nebo si nebudu dělat web doma na Localhostu a pak jen uploadovat připravené soubory a databáze. To po mne nikdo nemůže chtít, já chci prostě toto vyřešit od svého poskytovatele, pokud se tak nestane, najdu si hosting, kde budu moci manipulovat se soubory jak se mi zlíbí a basta, je sice fakt, že tohle tu melu už asi půl roku, ale unavuje mne to.
Nebo je tu další možnost, založím si blog na Bloggeru a nebo na Webnode a nebo také něco jiného a hlavně budu mít klid.
A nebo ještě jedna možnost, která mne napadla a bude asi úplně nejlepší, co si třeba nechat směrovat svou doménu na svou veřejnou IP adresu, kde mi beztak stále běží Synology server a budu mít po problémech.
**A vida, když se chce, vůle se vždy najde a můj poskytovatel mi umožnil, abych mohl své krásné skripty používat k mé spokojenosti, takže tenhle článek berte asi trošku s rezervou i když na druhou stranu, ty SEO URL byli opravdu pro zlost.
JÁ HOSTUJU U „odkaz“:http://banan.cz a
opravdu spokojen
Pepíku: si jako myslím, že Banány asi také nebrat.
A s čímpak tam hostuješ?
Na banan.cz hostuje pan Opička
banánu.cz se vyhněte opravdu velkým obloukem. Vlastní zkušenost a
opravdu to bych nedoporučil ani největšímu nepříteli. Stačí si
přečíst majitelův blog a uvidíte, jak se chovají k zákazníkům…
Hulán by se mohl učit 🙂
A mne malem jeblo dneska. Celej superhosting.cz jsou amateri a kdyby to nebylo tak slozity menit hosting tak uz sem pryc. Zvlast teda po dnesku a vcerejsku.